تبلیغات
تکتا موزیک | موزیک و آهنگ - ارائه طرح کلی شبکه ملی اطلاعات به شورای‌عالی فضای مجازی

ارائه طرح کلی شبکه ملی اطلاعات به شورای‌عالی فضای مجازی

سه شنبه 23 آذر 1395 09:38 ب.ظ

 

وبلاگ نیوز » ارائه طرح کلی شبکه ملی اطلاعات به شورای‌عالی فضای مجازی

 • وبلاگ نیوز » ارائه طرح کلی شبکه ملی اطلاعات به شورای‌عالی فضای مجازی

  به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از ایتنا، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اینکه اقدام‌هایی برای مدیریت مستقل این شبکه آغاز شده، ادامه داد: اکنون برخی خدمات این شبکه در حال ارائه به مردم است که از آن میان می‌توان به امور بانکی و بخش سلامت اشاره کرد.

  جهانگرد ادامه داد: با بکارگیری فناوری اطلاعات می‌توان از میزان مراجعه مردم به اداره‌ها و رفت و آمدهای غیرضروری کاست و بدین ترتیب از هدر رفت درآمدهای کشور جلوگیری کرد و بر معیشت افراد اثر مثبت داشت.

  رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران خاطر نشان کرد: امروزه ارتباطات راهبردی‌ترین بخش زیرساختی هر کشوری محسوب می‌شود و ایران برنامه‌ریزی مدون برای توسعه این بخش دارد.

  جهانگرد اظهار کرد: تمام شهرهای کشور از سه مسیر به فیبر‌نوری انتقال دیتا متصل شده‌اند یا می‌شوند که این امر خطر قطع اینترنت را بسیار کاهش می‌دهد.

  وی با اشاره به سرمایه‌گذاری کشور‌های صنعتی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اضافه کرد: این حوزه نقش بسزایی در پیشرفت همه بخش‌های اقتصادی و اجتماعی داشته و درافزایش تولید ناخالص ملی نیز موثر است.

  رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ابراز داشت: با توجه به این نقش و اهمیت دولت‌ها درصدد آسان‌سازی دسترسی مردم به شبکه جهانی وب هستند، زیرا این شبکه ابزار مهمی برای تسهیل درآمد و زندگی مردم محسوب می‌شود.

  وی با اشاره به جایگاه ایران در ترانزیت دیتای جهانی ابراز داشت: جمهوری اسلامی در منطقه شمال آفریقا و غرب آسیا امن‌ترین مسیر برای این منظور است.  

  انتهای پیام/.


برچسب ها: ارائه ، طرح ، کلی ، شبکه ، ملی ، اطلاعات ، به ،